Patarimai

Velykos socialinių tinklų eroje: kaip padaryti įspūdį nepaminant tradicijų?

Socialiniai tinklai pakeitė ne tik mūsų įpročius bet ir tai, kaip suprantame tradicines metų šventes ir jų dekoracijas. Pavyzdžiui, šių Velykų patiekalai turės būti ne tik skanūs, bet ir gražūs – kitaip neturėsime kuo pasidalinti su virtualiais bičiuliais.

„Pastebime, kad vis dažniau pasirinkto dekoro elemento žmonės ateina ieškoti remdamiesi tuo, ką matė socialiniuose tinkluose ir nori panašų ar net identišką stilių susikurti savo namuose. Be to, kasmet auga Velykinių dovanų pardavimai – vis dažniau dovanėlėmis palepinami ne tik vaikai, bet ir antrosios pusės, artimieji, draugai“, – sako VCUP generalinė direktorė Ona Nevinskienė.

Prekybos centre VCUP įsikūrusio indų salono „Žana“ rinkodaros vadybininkė Asta Piliponė taip pat pastebi, kad šventinio stalo dekoravimui kasmet skiriamas vis didesnis dėmesys. Indų salono „Žana“ duomenimis, pernai dekoro kategorijos pardavimai prieššventiniu laikotarpiu padidėjo dvigubai. Panašių rezultatų tikimasi ir šiemet.

„Nors lietuviai vis dar yra šiek tiek santūresni ir kasdieniam stalui mieliau renkasi klasikines spalvas ir derinius, šventiniam stalui jie vis dažniau pasiryžta įsigyti puošnius, paauksuotus įrankius, krištolines taures, porcelianinius indus“, – teigia A. Piliponė.

Prieš šventes VCUP klientai ieško stalo dekoravimo detalių, atnaujina maisto gaminimui skirtus indus: kepimo formas, formas tortų ar keksiukų gamybai. Pirkėjai mielai renkasi Velykų stalo dekoracijas, kurios puikiai dera net ir prie pačių moderniausių indų.

Šių metų Velykų stalo ir namų dekoro TOP5:

  • Rinkitės natūralias, pastelines spalvas bei gamtos ir augalų motyvus.
  • Derinkite skirtingų spalvų ar skirtingų kolekcijų indus – pavyzdžiui vieno gamintojo lėkštes ir kito gamintojo taures bei stiklines.
  • Dar viena populiarėjanti tendencija – gaminti namuose, taip pat pateikti patiekalą tiesiai ant stalo tame pačiame inde, kuriame jis buvo gamintas. Tam rinkitės modernių formų, patogias bei stilingas kepimo formas, kurios patogios naudoti virtuvėje bei puoš jūsų stalą.
  • Neabejotinai turite dekoracijų ir interjero detalių iš praėjusių metų. Be abejo, galite jas naudoti! Pakanka jas sumaniai suderinti su keliais naujais aksesuarais, kad prie Velykų stalo nesijaustumėte „kaip pernai“. Tereikia trupučio sumanumo ir kūrybos, kad jūsų mėgstama iš kartos į kartą perduodama Velykų dekoracija įsilietų į modernią šių laikų šventę.
  • Velykų stalas be žaliuojančių šakelių ar pavasarinių gėlių tiesiog neįsivaizduojamas! Tad būtinai išsiruoškite į mišką arba namuose pasisėkite Velykų žolės, pasimerkite „kačiukų” ar kadagio šakelių.

Maisto mados: stalo puošmenos gali būti skanios

Ne mažesnę vietą nei stalo dekoro elementai ant Velykų stalo užima ir Velykinių patiekalų mados. Jas apžvelgia maisto tinklaraščio „Lieknos bitės“ autorės, siūlančios išmėginti du pasaulyje itin populiarius įdarytų kiaušinių receptus. Įdarytus kiaušinius ne tik skanu valgyti – jie gali tapti ir puikia stalo dekoracija, kuri, pasitikusi svečius ir nudžiuginusi akį, vėliau palepins ir skonio receptorius.

Kiaušiniai, įdaryti avokadais

„Šiais metais, stebėdamos pasaulines patiekalų tendencijas, negalime praleisti pro akis produkto, kuris įsikūręs visose sveikuolių lėkštėse – avokadai! Šiais metais jie puikuojasi ne tik pusryčių lėkštėse, bet ir ant Velykų stalo”, – sako „Lieknos bitės“.

Šiam įdarui reikės gerai prinokusio avokado, česnako, lašelio citrinų sulčių, druskos, graikiško jogurto, pomidoro, baziliko. Į atskirtus trynius dėkite panašų kiekį avokado, citrinos sulčių, galiuką česnako, druskos ir šiek tiek graikiško jogurto, tiek, kad masę būtų lengva ištrinti maisto smulkintuvu. Paruoštą masę dėkite į baltymo puseles, gardinkite pomidorais ir baziliko lapeliais.

Kreminiu sūrio įdaru pagardinti kiaušiniai

Šį pavasarį pasaulio virtuvėse tiesiog karaliauja kreminiu sūrio įdaru pagardinti kiaušiniai. Jiems reikės: šaukštelio majonezo, kelių gabalėlių (kąsnio dydžio) parmezano sūrio, mėlynojo svogūno, marinuotų kelmučių. Trynius, majonezą ir parmezano sūrį ištrinkite maisto smulkintuvu ir sudėkite į baltymų puseles. Kiaušinius gardinkite mėlynuoju svogūnu ir kelmučiais.

Spynų keitimas Klaipėda