Patarimai

Patarimai besiruošiantiems keliauti mikroautobusu į užsienį

Lietuvoje vis labiau populiarėja savarankiškos kelionės automobiliu ar nuomotu mikroautobusu po Europą. Ir, kaip rodo lietuvių keliautojų patirtis, mikroautobusu galima „prasukti“ ne vieną tūkstantį kilometrų: Lietuviai mielai keliauja į tolimąsias Kroatiją, Ispaniją ir net Portugaliją. Ir natūralu – tokiose pažintinėse kelionėse įspūdžių gauname net 100 kartų daugiau nei gulėdami paplūdimyje. Bet kad tos kelionės būtų sklandžios ir pamatytume gražiausias vietas, reikės atlikti tam tikrus namų darbus. Mikroautobusnuoma.lt pataria į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiantis savarankiškai kelionei mikroautobusu?

Patikimas transportas – vienas iš esminių sėkmingos kelionės garantų

Ruošiantis ilgesnėms kelionėms, visuomet svarbu kritiškai įvertinti turimą automobilį. Jei „senukas“ dažnai genda ir ožiuojasi, jei juo nuvažiuota keli šimtai tūkstančių kilometrų ir abejojate, ar automobilis įveiks didelius atstumus, verčiau išsinuomokite kitą automobilį, mikroautobusą ar kemperį. Mūsų labiausiai rekomenduojama – mikroautobusų nuoma. Mikroautobusai neįpareigoja kaip kemperiai, jie mobilūs, patogūs, greiti, taupūs, komfortiški.

Apsiginkluokite ne tik navigacija, bet ir žemėlapiais

Šiandien jau beveik nėra entuziastų, kurie į tolimesnes keliones leistųsi be navigacinių sistemų (GPS) ar paprasčiausio žemėlapio. Deja, kaip pastebi patyrę keliautojai, nemokamos navigacijos programėlės vis dar veikia ne 100 proc. gerai – kartais stringa, nepateikia naujausios informacijos ir pan., tad apsidrausti galima įsimetant ir seną gerą žemėlapį. Žemėlapiai labai gelbsti tais atvejais, kai šalyje yra du to paties pavadinimo miestai ar miesteliai. Tada užmetame akį į žemėlapį ir žinome, ar navigacija mus veda į reikiamą vietą.

Susipažinkite su šalių, pro kurias važiuosite, KET

Prieš išvykdami pasistudijuokite šalių, pro kurias važiuosite, kelių eismo taisykles (KET). Juk visai nesinori patraukti lankomų šalių policijos pareigūnų dėmesį ar juo labiau kruopščiai taupytus pinigus išleisti baudoms… Žinoma, ilgoms eismo taisyklių knygelėms perskaityti laiko neužteks, bet peržvelgti internete esančią informaciją reikėtų. Jums labai padės kitų keliautojų atsiliepimai: būtent kiti turistai forumuose, tinklaraščiuose aprašo vairavimo aplankytose šalyse subtilybes ir dažniausius nusižengimus, už kuriuos užsieniečiai užsitraukia baudas. Vairavimą palengvins greta didžiųjų Europos miestų esančios informacinės lentelės, informuojančios apie leidžiamą greitį, eismą tam tikroms automobilių kategorijoms ir pan.

Dar vienas labai svarbus dalykas – tai kraujyje leistinas alkoholio kiekis: juk lietuviai nevengia atsipalaiduoti, o ypač per atostogas. Tad, pavyzdžiui, Lenkijoje nėra jokios tolerancijos vairuojantiems išgėrus – įpūtus daugiau nei 0 gresia sankcijos. Tuo tarpu kitose šalyse į alkoholio matuoklį galima įpūsti net 0,8 promilės – Lietuvoje tai jau laikoma lengvu girtumu, o vairuojantiems sunkiasvores transporto priemones – vidutiniu. Tad būkite budrūs.