Patarimai

Prezidento rūmai atsiveria Kultūros nakčiai

Ketvirtadienis, birželio 15 d. (Vilnius). Penktadienį, birželio 16 d. sostinėje vyksiančio kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ proga Lietuvos Respublikos Prezidento rūmai ir juose įsikūręs Valstybės pažinimo centras atveria duris.

19 val. Šiaurės šalių scenoje Prezidento rūmų vidiniame kieme bendrą programą atliks choras iš šiaurės Norvegijos „Fauske Blandakor“ ir Dainos mylėtojų klubas, suburtas iš buvusių Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblio narių, muzikos mėgėjų.

21 val. prasidės „VOX NORD“ – jaunųjų Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, jų dėstytojų ir svečių koncertas. Šiaurės ir Baltijos šalių kūrėjų muziką atliks solistai Asta Krikščiūnaitė, Steinas Skjervoldas ir jaunieji Lietuvos bei užsienio atlikėjai.

23 val. vyks vienos žinomiausių Norvegijos liaudies muzikančių ir kompozitorių Sussane Lundgen pasirodymas. Atlikėja išsiskiria šiuolaikišku tradicinės muzikos atlikimu, o jos pasirodymai – energija ir vizualumu.

Kultūros naktį duris taip pat atvers ir Valstybės pažinimo centras. Visą vakarą nuo 18 iki 24 val. lankytojai galės apžiūrėti čia esančią ekspoziciją ir dalyvauti vykstančiuose renginiuose.

20.30 val. vyks seniausios Lietuvoje teatro studijos „Elementorius“ spektaklis „Ribos“.

22 val. prasidės aktoriaus, dainuojamosios poezijos atlikėjo J. Tertelio pasirodymas ir poeto N. Cibulsko bei grupės „Arbata“ lyderio A. Zalieskos-Zalos bendras kūrybinis projektas „Vasaros Artėjantis“.

19 val. ir 21 val. S. Daukanto aikštėje galėsite pamatyti trupės iš Prancūzijos „Company Francasse de 12“ gatvės teatro pasirodymą „HOP!“.

Primename, kad iki vėlyvo rudens, savaitgaliais visi norintieji kviečiami aplankyti Prezidento rūmų didįjį kiemą ir istorinį parką. Ansamblį ir jame įsikūrusį Valstybės pažinimo centrą galima lankyti šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 11 iki 18 val.

Visi renginiai nemokami. Daugiau nuolat atnaujinamos informacijos apie renginius ir ekskursijas rasite interneto tinklalapyje lrp.lt ir Valstybės pažinimo centro svetainėje pazinkvalstybe.lt.

Langų meistras