Naujienos

Pribloškianti dovana Lietuvai – 100 Ironman iššūkių per 365 dienas

Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, kurį minėsime kitąmet, jau sugalvota daugybė projektų ir kampanijų. Tačiau Aleksandras Kočetkovas nusprendė Lietuvai įteikti asmeninę dovaną. Vyras ketina įveikti 100 Ironman varžybų per metus. Ir jis pradeda jau šį savaitgalį.

Pirmasis alinantis triatlonas vyks Havajuose. Jau šį šeštadienį Aleksandras čia plauks 3,8 km, mins dviratį 180 km ir bėgs maratoną – 42.195 km. Ir viską pakartos sekmadienį.

Aleksandro laukia kelionės po visą pasaulį, alinantis ir iš pirmo žvilgsnio žmogui nepakeliamas krūvis – vienos varžybos trunka 11–13 valandų, o jeigu kitos laukia jau ryt, miegui laiko nelabai ir lieka. Tačiau Aleksandras sako, kad jei jau nusprendė imtis tokio iššūkio, reikia jam ir atsiduoti. Jis tiki savo organizmo pajėgumu, bet labiausiai gaili šeimos ir net neslepia, jog žmona, su kuria augina dvejų dar neturinčią dukrelę, jo užmojų nepalaiko. „Žinoma, aš kentėsiu fiziškai ir psichologiškai, bet aš turiu tikslą, kurio sieksiu, o mano žmona ir dukra tiesiog turės gyventi be manęs beveik visus metus“.

Šeštadienį Aleksandras bėgs neoficialiose varžybose, tiesiog pasinaudos sekmadieniui parengta trasa, o sekmadienį jau viską pakartos drauge su tūkstančiais kitų, pasiryžusių įveikti kone labiausiai sekinančią trasą. Tiesa, daugelis jų tai ketina daryti gal tik vieną kartą gyvenime, o Aleksandras pasiryžęs viską pakartoti 100 kartų.

„Kažkaip sėdėjau ir galvojau, kaip paminėti Lietuvos šimtmetį. Juk reikia mums daugiau patriotiškumo. Nu ką – išgerti šimtą alaus bokalų? Galbūt sveikata nepaveš. Padaryti 100 atsispaudimų? Banalu turbūt. Tai sugalvojau 100 Ironman‘ų“, – savo pasirinkimą per pokalbį su „Power Hit Radio“ laidų vedėju Aleksu Pozemkausku aiškino Aleksandras.

Kadangi per metus pasaulyje net nevyks 100 Ironman varžybų, Aleksandrui tenka suktis įvairiausiais būdais. Pavyzdžiui, vienose pusės Ironman‘o varžybose, jis trasą įveiks du kartus.

Aleksandras jau yra įveikęs 7 Ironman varžybas, tačiau kaip pats sako, pamiršti pirmųjų – neįmanoma. „Pirmas Ironman‘as yra kaip pirma seksualinė patirtis. Nesvarbu, ar ji gera, ar bloga, jos niekada nepamirši. Pirmas mano Ironman‘as buvo Teksase. Plaukime vienu metu startavo 3000 dalyvių, visi malė kojom, daužė, spardė, viena mergina bandė mane paskandinti, tikrai sudėtingas plaukimas buvo. Važiavimas dviračiu buvo visai pusė velnio, o bėgimą jau teko kentėti. Bet kai groja muzika, kai minia žmonių už tave serga, tu vis tiek bėgi kaip ant sparnų“, – prisimena Aleksandras. Vis dėlto vyras supranta, kad 100 Ironman‘ų jis nepralėks kaip ant sparnų ir teks gerokai padirbėti, kad pasiektų tikslą.

Palaikyti ir stebėti, kaip sekasi Aleksandrui, galite apsilankę Facebook paskyroje 100IRONMANs. O Aleksandru tiki ir apie tai, kaip jam sekasi, informuos Power Hit Radio.