Patarimai

Truputis egoizmo – kalėdinės dovanos sau

originalios kalėdinės dovanosTik visiški atsiskyrėliai gali nežinoti, jog jau artėja Kalėdos. Apie jas primena šventiškai pasipuošę prekybos centrai, puošnios miestų gatvės, kalėdinius stebuklus siūlančios reklamos. Visi tik primena – pirk dovanas, pirk dovanas… Kalėdinės dovanos tarsi prievolė – vaikams, sūnėnams, tėvams, bendradarbiams. Susidarius sąrašą, jis atrodo begalinis, o jei nusprendi, jog šiemet visiems užteks po didelį kalėdinį sausainį, tai ruošiant ir kepant juos virtuvėje tenka prabūti visą dieną. Tačiau ką per Kalėdinį šurmulį pamirštame dažniausiai? Ogi save!

Kalėdinė karštinė atima jėgų, laiko ir begalę pinigų. Visiems nupirkus dovanos prisėdame ant sofkutės tuščia pinigine ir jokio kalėdinio džiaugsmo. Taip tikrai neturi atrodyti jūsų Kalėdos. Pradėkite keisti šį užburtą ratą nuo savęs. Sudarinėdami dovanų sąrašą pirmu numeriu įrašykite save. Arba jei turite antrą pusę, tuomet įrašykite save ir savo antrą pusę. Juk save dažniausiai pamirštame ir liekame nuskriausti. Įrašę save į kalėdinių dovanų gavėjų sąrašą, užsitikrinate tikrai geras dovanas. Juk kas geriau žinos ko jūs norite, nei jūs patys.

Kalėdos ne vien kalėdinės dovanos, tai ir pati šventė ir jos prasme – dėmesys artimam, būvimas kartu. Juk kalėdos šeimos šventės, o ne dovanų išmėtymo po namus čempionatas. Prisiminkite senąsias tradicijas, kuomet Kalėdų išvakarėse per per pačias Kalėdas traukdavo šiaudus iš po staltiesės ir spėdavo koks bus gyvenimas, netekėjusios apglėbdavo tvorą ir skaičiuodavo ar lyginis skaičius tvoros baslių apglėbtas ir pagal tai spręsdavo ar šiemet ištekės. Tokios linksmybės yra puiki nemateriali dovana, paliekantis malonų įspaudą atmintyje.

Kuomet apgalvojote, ką padovanosite sau, kokias Kalėdų linksmybes organizuosite, tuomet laikas pagalvoti kokios linksmos dovanos bus dovanojamos kitiems artimiems žmonėms. Paprastų ir unikalių bei šmaikščių idėjų galima rasti įvairiuose interneto portaluose ir elektroninėse dovanų parduotuvėse. Tereikia skirti truputį laiko ir idėjos pačios generuosis galvoje. Arba paprastesnis variantas – įsigyti prekes iš tokių elektroninių parduotuvių ir sutaupyti begales laiko „šlifuojant“ prekybos centrų takus.