Naujienos

Žaidimo galia – kaip linksmybės ir žaidimai padeda vaikams augti ir vystytis

Žaidimas yra ne tik galimybė smagiai praleisti laiką, bet ir rimtas užsiėmimas, kalbant apie vaiko sveikatą ir vystymąsi. Daugybės žaidimo formų – nuo slėpynių, stalo žaidimų, galvosūkių ir klasių šokinėjimo, praturtina vaiko smegenis, kūną ir suvokimą apie gyvenimą. Žaislai berniukams ir mergaitėms reikalingi tiek pat kiek bendravimas – būtent šių derinys yra geriausias komponentas vystymuisi.

Konkretaus amžiaus idėjos žaismingam mokymuisi

Mokymąsi geriausiai skatina natūralus vaiko noras žaisti, o ne tik išoriniai veiksniai. Aktyviai įsitraukdami ir džiaugsmingai atrandantys savo pasaulį, vaikai įgyja XXI amžiaus įgūdžių, kurie vis labiau reikalauja komandinio darbo ir naujovių supratimo.

Nuo gimimo iki 6 mėn

Tėvai raginami naudoti žaidimus, kad padėtų pasiekti vaiko sveikatos ir vystymosi etapus nuo pat gimimo. Keletas pavyzdžių, kaip tai padaryti:

 • Žaismingas mokymasis gali prasidėti nuo pirmosios kūdikio šypsenos. Atsakymas su savo šypsena yra tokia žaidimo forma, kuri taip pat moko kūdikį kritinių socialinių-emocinių įgūdžių. Vaikas supranta, kad gali sulaukti dėmesio ir šypsenos bet kada, kai tik nori – tiesiog nusišypsodamas.
 • Parodykite kūdikiui įdomius daiktus, pavyzdžiui, ryškiaspalvį žaislą. Leiskite jam nešti į burną saugius daiktus, kad galėtų ištirti ir patirti naujų medžiagų ir formų.
 • Padėkite,paguldykite ir pasodinkite kūdikį skirtingomis pozomis, kad jis galėtų pamatyti pasaulį skirtingais kampais.

7–12 mėnesių

 • Įsitikinkite, kad jūsų kūdikis yra saugioje aplinkoje, kad galėtų ropinėti ir tyrinėti.
 • Suteikite savo kūdikiui galimybių sužinoti, kad jos veiksmai daro poveikį, pavyzdžiui, kai numeta žaislą ir jis nukrenta ant žemės. Padėkite kelis žaislus kūdikiui pasiekiamoje vietoje, kad jis galėtų paimti žaislus ir žaisti su jais.
 • Naudodamiesi veidrodžiu parodykite savo kūdikiui skirtingas jo paties veido išraiškas.
 • Kiekvieną užsiėmimą paverskite žaidimu. Štai, pavyzdžiui, maudynėms paįvairinti naudingi vonios žaislai.

1-3 metų

 • Duokite vaikui kaladėlių, tuščių indų, medinių šaukštų ir galvosūkių. Paprasti ir nebrangūs daiktai yra vieni geriausių būdų palaikyti vaiko kūrybiškumą. Atminkite, kad būtent tėvų ir globėjų buvimas ir dėmesys praturtina vaikus, o ne prabangūs elektroniniai prietaisai.
 • Suteikite savo vaikui galimybę žaisti su bendraamžiais. Jokie žaislai mergaitėms neatstos bendraamžių.
 • Dainuokite dainas ir grokite ritmus, kad jūsų vaikas galėtų mokytis ir dalyvauti linksmybėse. Pradėkite pristatydami keletą amžiui tinkamų žaidimų.
 • Reguliariai skaitykite vaikui. Pagal šias istorijas skatinkite vaidinimus ir žaidimus.

Suteikti savo vaikui daug galimybių žaisti yra vienas iš geriausių būdų padėti jam išaugti į smalsius, kūrybingus, sveikus ir laimingus suaugusiuosius, turinčius šiandien reikalingų įgūdžių. Kitą kartą, kai vaikas paprašys žaisti su jumis, pasinaudokite proga! Stalo žaidimai suaugusiems gali būti lengvai pritaikyti ir vaikams. Dalinkitės atradimo džiaugsmu, kai užmezgate ryšį vieni su kitais ir aplinkiniu pasauliu.