Patarimai

Juokingos dovanos – kaip nepersistengti ir neapsijuokti?

Tas pats juokelis skirtingose kompanijose gali turėti vis kitokią reikšmę ir būti suprastas visai kitaip. Netgi priešingai nei tikėjotės. Todėl galima drąsiai teigti, jog kartais(arba net dažniausiai) ne juokelis kaltas, kad publika nesijuokia, o publika kalta, kad juokelis nepralinksmina. Lygiai tas pats ir kalbant apie dovanas. Ir nors juokingos, linksmos šmaikščios dovanos nėra Kalėdų akcentas, tačiau kartais ir jos randa kelią į Kalėdų Senelio maišą. Todėl trumpai aptarsime juokingas dovanas, jų ypatumus, ką juokingomis dovanomis laiko kraštiečiai ir kaip nesuklysti pasirenkant tokias.

Gėlės atrodytų mažiausiai juokinga dovana, tačiau, anot Graziosgeles.lt gėlių salono, ir čia galima rasti juokingų dovanų variantų. Pavyzdžiui, mielas pūkuotas kaktusas, įsodintas į linksmomis spalvomis išmargintą vazonėlį ir su priklijuotomis akytėmis, nosyte, kalėdine kepuryte. Tai paprasta, kukli, tačiau miela dovanėlė, kuri išties neįpareigoja ir dažnai pasirenkama tų, kurie ieško biudžetinio dovanos varianto. Tačiau tokia dovana šmaikšti tik tol, kol ji neatsiduria rankose žmogaus, kurio namuose „miršta“ net ir viskam atsparūs kaktusai. Dažnai augalų nemėgstantys ar tiesiog nesugebantys jų prižiūrėti žmonės būna jau ne vieną kartą yra apie tai viešai pareiškę. Taigi, parinkus tokią dovaną, galima tik apsijuokti ir iškarto žinoti, kad dovana užbaigs dienas šiukšlinėje. O juk norėtųsi bent įsivaizduoti, kad žmogui, kuriam teikiate dovaną, ji patinka…

Įmantrių prezervatyvų ir intymių miegamojo žaisliukų pardavimai prieš Kalėdas išauga net daugiau nei prieš Valentino dieną. Keista, tačiau tai tiesa, Kalėdas pripažįsta daugiau žmonių nei įsimylėjėlių dieną. Kas dar įdomiau, kad intymios dovanėlės dažnai skirtos ne tik mylimajam, tačiau, anot Atsargus.lt portalo atstovų, įvairios intymios prekės perkamos ir su intencija „pajuokauti“, iškrėsti pokštą. Dažniausiai tokios „S ženklu“ pažymėtos dovanos „nusipelno“ netekėjusios merginos ar šeimos neplanuojantys kurti vaikinai. Ar tokia dovana jiems atrodo juokinga – čia rimtas klausimas, tačiau kaip minėta įžangoje – tai kompanijos reikalas, ar juokelis bus suprastas. Visgi, reikia nepamiršti ir tokio dalyko, kad Kalėdos yra šventės šventė, ramybės ir susikaupimo laikas, metas, kuomet norisi pabūti su artimaisiais, tad dažnai prie eglutės išpakuoti dovanų susirenka ne tik draugai, tačiau ir įvairių kartų atstovai (tėvai, seneliai) bei dažnai ir tuntas vaikų. Kaip pastariesiems paaiškinti, kas tas vibruojantis daiktas, kurį Kalėdų senelis atnešė tetai ar kodėl dėdė gavo savo dydžio pripučiamą barbę… Be to, vaikai kartais tikrai neprognozuojami, gali užduoti nepatogius klausimus, o ūgtelėję bei suprantantys kas tai per dovanos, gali ir pasišaipyti. Todėl tokio tipo dovanėlės turėtų būti dovanojus tik tuomet, kai aplink tikrai nėra mažamečių vaikų.

Jei dovanojama išties juokinga dovana, kurią supras ir iš kurios tikrai džiaugsmingai pasijuoks ją gavęs, tuomet pats blogiausias variantas įdėti tokią dovaną į paprastą plastikinį maišelį įsigytą prekybos centre prie kasos. Dovanos pakuotė yra pusė dovanos – tai itin svarbi dalis. Todėl pasirinkus dovanoti juokingą ir linksmą dovaną, reikėtų ją atitinkamai supakuoti. Suintriguoti dovanų pakuote – toks tikslas, kurį galima pasiekti įvairiais būdais, pavyzdžiui, prirašius įdomių ir intriguojančių nuorodų: „neaplėšk!“, „neišleisk juoko uragano“, „čia įkalintas didžiausias gyvenimo stebuklas“ ar kaip tik fantazija leidžia. Galima intriguoti ir nuteikiant, jog dovana menkavertė, pavyzdžiui, supakavus ją į paprasčiausią popierinį laikraštį nuskurusiais kraštais. Tačiau išvyniojus ir pamačius dovanos turinį žmogus maloniai nustebs. O juk stebinti ir yra pagrindinis Kalėdų dovanos tikslas.

Ne tik linksma dovana bei intriguojanti pakuotė svarbi, primena Breto.lt dovanų specialistai. Sveikinimai ir žodžiai, kurie sakomi įteikiant dovaną yra ne ką mažiau svarbi dovanojimo tradicijos dalis. „Še, čia tau dovana“ yra blogiausia, ką galima pasakyti įteikiant dovaną. Žinoma, tai nereiškia, jog būtina mokytis eiliuotus sveikinimus, galvoti ilgiausius tostus ar lieti kūrybines eiles. Tačiau jei dovana teikiama į rankas, reikėt tarti ir sveikinimą. Užtenka poros sakinukų, kurie derėtų su dovana, tiktų žmogui ir atitiktų pačio stilių. Trumpas ir nuoširdus, truputį iš vakaro repetuotas sveikinimas, kuris užkabintų širdį ir leistų pajusti dėmesį. Juk visi šie ritualai ne šiaip sau – tai išskirtinis dėmesys.

Svarbiausia – rinkitės dovanas atsakingai ir ne galvodami, kaip nusimesti tą dovanojimo naštą, o kaip suteikti malonumą žmogui.