Patarimai

Ko iš tikrųjų nori mamos Motinos dienos proga?

Švęsdamos Motinos dieną moterys dažniausiai lanko savo mamas, močiutes ir anytas, dovanoja gėlių, lanko artimųjų kapus, švenčia namuose su savo vaikais ir gamina šventinius pusryčius ar pietus, rodo prekybos tinklo „Maxima“ atlikta pirkėjų moterų apklausa. Tačiau paklaustos, kaip jos svajoja švęsti Motinos dieną, mamos atsakė, jog greta savo mamų, anytų ir močiučių lankymo, norėtų išvykti į kelionę su savo šeima, gauti pusryčius į lovą ar visiems kartu pavalgyti restorane.

„Apklausa parodė, kad mamos nė už ką nenori šios dienos skirti tik sau. Tačiau jos vis dėl to mielai išvengtų buities rūpesčių, pasimėgautų šeimos pagamintais pusryčiais ar pietumis. O labiausiai norėtų išvykti į kokią nors išvyką su šeima ar papietautų restorane“, – sakė Renata Dantė, „Maximos LT“ komunikacijos vadovė.

Apklausos duomenimis, per Motinos dieną į trumpą kelionę su šeima mielai išvyktų pusė apklaustųjų (54 proc.), kas trečia pietautų ar pusryčiautų restorane arba valgytų savo šeimos paruoštus patiekalus (atitinkamai 35 ir 33 proc.). Tik kiek daugiau nei dešimtadalis (13 proc.) apklaustų moterų teigia, kad neprieštarauja ir pačios gaminti šventinius pietus namuose.

Atliktas tyrimas parodė, kad dažniausiai sveikinti mamų, močiučių ar anytų vykstama su gėlėmis ir dovanomis. Greta gėlių (jų gauna 78 proc. mamų) mamos gauna ir vaikų savo rankomis pagamintų dovanų – atvirukų, piešinių (37 proc.) bei saldumynų (29 proc.). Įdomu tai, kad rankų darbo dovanas gauna mamos, nepriklausomai nuo to, ar jos turi mažus vaikus, ar jau suaugusius. Kas dešimta mama teigia, kad per Motinos dieną dovanų gauna ir papuošalų.

Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, gėlių pardavimai Motinos dienos proga ūgtelį bent trečdaliu. Dažniausiai mamoms teikiamos gvazdikų puokštės, tarp vazoninių gėlių lyderiauja orchidėjos ir rožės.

„Maximos“ pirkėjų apklausa buvo atlikta pirmąją gegužės savaitę. Joje dalyvavo 270 respondenčių.

Klinkerio plytos