Patarimai

Ką dovanoti lankant naujagimį?

Gimus vaikeliui, artimieji ir draugai suskumba jį lankyti. Tačiau kokia dovana labiausiai tiktų? Dalijamės dešimčia praktiškų patarimų.

  1. Kelioninė lovytė ar maniežas. Lovos kūdikiui dovanoti nerekomenduojame, nes tėveliai patys geriau žino, kas jiems patinka ir tinka jų kūdikiui, tačiau artimieji ar draugai gali padovanoti kelioninę lovytę-maniežą, kuris pravers nakvojant ne namuose ar vaikučiui žaidžiant.
  2. Žaislai. Geriausiai rinktis iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, medvilnės, medienos ir pan. pagamintus žaisliukus, kurių vaikutis galėtų „paragauti“ ir kurie būtų pagaminti iš ekologiškų žaliavų. Daugeliui kūdikių patinka lavinamieji kilimėliai, ant kurių sukabinti įvairūs barškantys, čežantys žaisliukai, dalis jų groja, mirksi, tad mažyliui būna dar įdomiau.
  3. Nuotraukų rėmeliai ir albumas. Jei ieškote originalios dovanos, galite padovanoti rankų darbo nuotraukų rėmelius su mažylio vardu ir metrikais – gimimo data, laiku, svoriu ir ūgiu. Toks nuotraukų rėmelis puikiai papuoš mažylio kambarį. Vaikučiai taip greit auga, tad jų nuotraukas taip pat reikės kažkur įamžinti. Šiuo tikslu tiks kokybiškas ir dailus albumas nuotraukoms.
  4. Gultukas ar sūpynės. Kad mažylio mama turėtų laiko atsikvėpti, o ūgtelėjusio vaikučio dienotvarkė būtų kiek spalvingesnė, galite padovanoti vaikišką gultuką ar sūpynę. Internete pasidomėkite, kokios jų geriausios.
  5. Sauskelnės. Be abejo, kūdikiams reikia daug sauskelnių, nors tai ir nėra originalios dovanos. Madinga dovanoti iš sauskelnių padarytus „tortus“. Jei žinote, kad kūdikio tėvai pamišę dėl ekologiško gyvenimo būdo, galite padovanoti daugkartinių skalbiamų sauskelnių ar vystyklų.
  6. Drabužiai ar seilinukai. Jei nusimanote kūdikių drabužių dydžiuose ir nebijote „prašauti“, galite padovanoti drabužių. Tiks ir seilinukai, kurie pravers kūdikiui perėjus prie „rimtesnio“ maisto.
  7. Vaiko vardas ar vardo raidė/inicialai iš medžio. Šilta ir jauki vaiko kambario puošmena – jo vardas arba inicialai. Originalių rankų darbo dovanų iš medienos faneros galite įsigyti tinklalapyje interjerodovanos.lt
  8. Galite dovanoti knygą apie kūdikių priežiūrą, vaikų auginimą, taip pat ir pirmųjų knygelių mažyliui komplektą.
  9. Kosmetikos ir kūno priežiūros priemonių rinkinys. Galite nupirkti kokybiškų, geriausia – ekologiškų kūdikiams skirtų kūno ir plaukų priežiūros priemonių, kurios tikrai pravers ir bus naudojamos.
  10. Vokelis su pinigais arba dovanų čekis. Jei manote, kad naujagimiui tėveliai jau viską nupirko, tinkama dovana – vokelis su pinigais ar vaikiškų prekių parduotuvės dovanų čekis. Tėveliai išsirinks tai, ko jiems reikia ir liks tikrai patenkinti.