Naujienos

Krautuvas – darbų pagalbininkas

Lietuvoje krautuvų pasirimkimas platus ir įvairus. Krautuvai plačiai naudojami žemės ūkyje, statybose, prekių sandeliavimo bei iškrovimo darbuose. Šiais laikais atliekamų darbų be krautuvų neišsivaizduojame. Naudojant krautuvus palengvėja žmonių darbai, sumažinamos darbo sąnaudos.

Kokių tipų yra krautuvai ?

Didelę paklausą turi ratiniai, vikšriniai, šarnyriniai, teleskopiniai krautuvai. Neapseiname be hidraulinės prikabinamos įrangos. Perkant krautuvą svarbu, kad jis būtų patogus ir praktiškas, reikalui esant galėtumet skirtingų padargų prikabinti prie krautuvo.

Kokį krautuvą rinktis žemės ūkyje ?

Pirmiausia dirbant žemės ūkyje reikia įvertinti atliekamų darbų kiekybę ir kokybę. Jei bus sunku priimti sprendimą, kreipkites į parduotuvės specialistus, pasinaudokit interneto galimybėm, apskaičiuokite kiek ir kokių darbų su juo galėsit atlikti. Kokio tipo krautuvą išsirinkti jusų esamom darbo sąlygom. Jeigu dirvožemis lengvas, smėlingas tai tiktu ratiniai krautuvai, jeigu dirvožemis molingas bus reikalingi vikšriniai arba šarminiai krautuvai. Dideliems ūkiams taikomi teleskopiniai krautuvai, pirkdami atkrepkite dėmesį į jo kėlimo galią, maksimalų kėlimo aukštį ir variklio galingumą.

Kokie padargai kabinami prie krautuvų ?

Kuo platesnis galimų padargų kiekis kabinamas prie krautuvo, tuo jo galimybės bus žymiai didesnės, jus galėsit žemės ūkyje atlikti skirtingus darbus. Prie krautuvo kabinami tokie padargai, pvz: vejapjovės, mulčeriai, greideris – sniegui valyti ir stumdyti, kultivatoriai, šienapjovės, akėčios,  ir kitokie.

Kokį krautuvą rinktis statybose ?

Statybos neįmanomos be krautuvų technikos. Išsirinkę tinkamą krautuvą, darbai bus žymiai lengvesni ir patogesni. Atkreipkite dėmesį į krautuvo gamintoją, kokia keliamoji galia ir kaina. Pagal savo galimybes krautuvai skirstomi į šakinius ir teleskopinius. Statybose kur plotas nedidelis naudojami lengvi teleskopiniai krautuvai, o kai reikia statybines medžiagas pakelti į reikalingą aukštį naudojami šakiniai krautuvai. Tarpusavyje skiriasi tuom, kad yra varomi elektra, benzinu, dujomis ir dizelinu.