Naujienos

Kokia nauda žmogui duoda meditacija?

Meditacija duoda nesuskaičiuojamą naudą protui, kūnui, dvasiai. Kuo geriau pailsėjęs meditacijos metu yra žmogus, tuo labiau jis tampa atsipalaidavęs ir aktyvesnis veikloje. Fiziniam kūnui meditacija, taip pat turi didelę naudą:

  • sumažina kraujospūdį;
  • sumažina raumenų skausmą;
  • sumažina sąnarių ir galvos skausmą;
  • sustiprina imuninę sistemą;
  • pagerina nuotaiką.

Meditacijos metu, protas atsinaujina, mažėja nerimas, padidėja kūrybiškumas.

Dvasinė meditacija suteikia  kūnui vidinę harmoniją, padeda sugrįžti į ramybės būseną. Medituojant žmogus apie save skleidžia gerą harmoniją, patenka į ramybės ir meilės erdvę.

Ko reikia norint patirti meditacijos naudą?

Norint patirti meditacijos naudą, reikia reguliariai medituoti, nors po keletą minučių per dieną. Pastruoju metu meditacijų populiarumas ypač išaugo. Vis daugiau žmonių atranda teigiamą meditacijos naudą. Meditacija užsiimama norint padidnti savo ir aplinkos supratimą.  Ji padeda sumažinti stresą ir padidinti susikaupimą.

Meditacijos nauda tai nerimo ir streso mažinimas. Nerimas dažnai pasireiškia dirbant  įtampą sukeliančioje aplinkoje. Emocinė sveikata glaudžiai susijusi su žmogaus saviverte ir požiūriu į gyvenimą, dažnai pereinama į depresiją. Meditacija gali sustabdyti depresiją, sukurti pozityvų požiūrį į gyvenimą, o reguliarus meditavimas duoda teigiamus rezultatus ir ateityje.

Meditacijos principas yra susijęs su geresniu savęs supratimu ir ryšiu su aplinkiniais. Meditacija padeda atpažinti žalingas ir žlugdančias mintis. Medituodami galima geriau suprasti savo mintis, įpročius ir nukreipti juos teisinga kryptimi. Meditacija gali padėti sukontroliuoti potraukį valgymui, alkoholiui ir rūkymui, gali padėti atsispirti įvairioms priklausomybėms. Kai susiduriama su nemiga, meditacijos nauda yra didelė ir reikalinga. Žmonės praktikuojantys meditaciją užmiega greičiau ir miega ilgiau. Meditacija gali sumažinti įtampą, padeda atsipalaiduoti, atsidurti ramioje būsenoje, pagerinti miego kokybę.