Naujienos

Šiuolaikiniai televizoriai: pasirinkimo ypatumai

Jei planuojate įsigyti televizorių, tikrai susidursite su daugybe klausimų ir ypatybių, tarp kurių turėsite pasirinkti. Technologijos gali skirtis ne tik dizainu, bet ir funkcijomis, tačiau yra pagrindiniai parametrai, kuriais reikia remtis:

 • ekrano dydis – nuo 8,5 iki 100 colių įstrižainės;
 • vaizdo perdavimo technologija: LCD, OLED, QLED, standartiniai ledo televizoriai;

skiriamoji geba;

 • TV imtuvas ir jo tipas;
 • papildomos funkcijos: belaidis ryšys; operacinės sistemos prieinamumas ir tipas; wi-fi; išmanusis televizorius;
 • dizainas: išlenktas ekranas, be rėmelio ir kitų savybių.

Taip pat svarbu, kokią garantiją suteikia gamintojas.

Techniniai komponentai

Įstrižainė. Ekrano dydį pasirinkite atsižvelgdami į kambario dydį ir atstumą iki sofos, nuo kurios planuojate žiūrėti.

Skiriamoji geba. HD Ready atitinka 1680x1050p. Labiausiai paplitę LCD televizoriai su Full HD raiška (1920x1080p). Aukščiausios kartos 4K UHD – 3840x2160p.

Matrica. Dauguma LCD televizorių turi TFT matricą. Kristalų molekules valdo plonasluoksniai tranzistoriai.

Skaitmeninio imtuvo tipas. DVB-T, DVB-T2 – skirtas bendram skaitmeniniam transliavimui su antena. Jei pasirinksite DVB-C arba DVB-C2 derintuvą, televizorius palaikys kabelinę transliaciją per jūsų paslaugų teikėją. DVB-S, DVB-S2 bus galima priimti palydovinį ryšį.

Operacinė sistema. Yra įvairių modelių su OS „Android”, „WebOS”, „Linux”.

Nuskaitymo dažnis (Hz). Mažos įstrižainės (iki 23 colių) ekranuose – 60 Hz. Standartinis rodiklis yra 100-120 Hz, kartais galima rasti modelių su 240 Hz dažniu.

Televizorių tipai pagal vaizdo perdavimo technologiją

Vaizdo perdavimo tikroviškumas priklauso nuo technologijos, kuria remiantis buvo sukurtas televizorius.

ŠVIESOS DIODŲ (ANGL. Sutrumpintas apibrėžimas iš anglų kalbos „light-emitting diode” (šviesos diodas). Tai skystųjų kristalų monitorius, kuriame integruotas šviesos diodų foninis apšvietimas. Todėl sumažėja energijos sąnaudos ir ryškiau atkuriamos spalvos.

OLED. Sekant LED karta, monitorių foninis apšvietimas gaminamas iš organinių šviesos diodų, todėl prietaisas pasižymi dideliu kontrastu, plačiu matymo kampu.

QLED. Šviesos diodų prietaisai, kurių „Q” reiškia „kvantinius taškus”. Toks televizorius priklauso inovatyviausiųjų grupei.

LCD EKRANAS. Klasikinio skystųjų kristalų televizoriaus (LCD) pagrindą sudaro skystieji kristalai, kuriuos apšviečia išlydžio lempa.

Papildomos funkcijos:

 • Išmanusis televizorius leidžia naudotis programėlėmis, lankytis socialinės žiniasklaidos puslapiuose ir žaisti internetinius žaidimus.
 • Galite įsigyti televizorių „Ice TV” su balso valdymu ir (arba) valdymu gestais su nuotolinio valdymo pulteliu „Magic”.
 • Funkcija „Time Shift” leidžia sustabdyti transliaciją ir išsaugoti ją televizoriaus atmintyje.
 • Aukščiausios kategorijos modeliai su kamera ir mikrofonu internetinėms konferencijoms.
 • Galima rinktis modelius su 3D funkcija ir specialiais akiniais.

Tinkama priežiūra

OLED, QLED ir LED televizoriams, kaip ir klasikiniams LCD monitoriams, reikia tinkamos priežiūros. Kad LCD televizorius, kaip ir bet kuris kitas ekranas, tarnautų ilgai, laikykitės priežiūros taisyklių:

 • Nerekomenduojama įrenginio montuoti šalia šildymo prietaisų ir augalų;
 • ekraną reikėtų valyti naudojant specialias priemones ir minkštas šluostes;
 • kad nepažeistumėte korpuso, bet kokias manipuliacijas su pertvarkymu ir montavimu atlikite mūvėdami minkštas pirštines;
 • Stebėkite tokius rodiklius, kaip ryškumas ir atsako laikas, bet koks pokytis į blogąją pusę reiškia elektronikos gedimą.

Originalios monitoriaus charakteristikos bus išlaikytos ilgą laiką, jei bus laikomasi prekės ženklo rekomenduojamų įjungimo ir išjungimo intervalų. Paprastai tai būna bent 15 sekundžių ir būtinybė pailsėti po kas 6 valandų naudojimo.