Naujienos

Maži nuotekų valymo įrenginiai – efektyvus sprendimas vietiniam valymui

Maži nuotekų valymo įrenginiai yra efektyvus ir patogus sprendimas valyti buitines nuotekas vietiniu mąstu. Šis sprendimas tinkamas naudoti atokiau nuo centralizuotų nuotekų valymo sistemų arba mažesniuose gyvenvietėse, kur centrinis valymas nėra įmanomas ar ekonomiškai pagrįstas. Maži nuotekų valymo įrenginiai veikia naudojant skirtingas technologijas. Vienas populiariausių yra biologinis nuotekų valymas. Kadangi įrenginiai yra maži, todėl ir aptarnavimas yra nesudėtingas bei paprastas. Vienas didžiausių privalumų, kuriuo pasižymi maži nuotekų valymo įrenginiai yra nedidelis dydis ir patogus pritaikymas. Nors maži nuotekų valymo įrenginiai gali būti ir brangesnis sprendimas nei centralizuota sistema, tačiau ateities perspektyvoje jie tampa ekonomiškai patrauklesni, atsižvelgiant į sumažintas nuotekų transportavimo išlaidas ir leidžia vietinėms mažoms bendruomenėms būti savarankiškesnėms valant savo nuotekas.

Nuotekų talpos: gamybos ypatumai priklauso nuo dydžio

Paprastai kiekvienas gamintojas turi savo įrenginių gaminimo specifiką ir nuotekų talpos yra arba liejamos, arba gaminamos iš dalių jas sujungiant. Paprastai nuotekų talpos nuo tūkstančio iki penkiolikos tūkstančių litrų yra liejamos rotaciniu liejimo metodu, na o didesnio tūrio nuotekų talpos yra jau sujungiamos iš dvisienio polietileno vamzdžio galuose pridedant išrotuotus talpyklos galus. Tos vadinamos didesnės talpos tai būtų iki šimto tūkstančių litrų. Tiek mažesnės, tiek didesnės talpyklos yra itin sandarios, nes didesnėse dalys yra sulydomos, kad neliktų jokių plyšių, na o mažesnės talpyklos yra besiūlės, nes jos jau liejamos vientisai, tad jokių sujungimo žymių net nereikia.

Naujovės ir maži nuotekų valymo įrenginiai

Daugelis įsivaizduoja, kad modernūs ir patys išmaniausi nuotekų valymo įrenginiai gali būti tik tie, kurie yra dideli ir naudojami dideliuose objektuose. Tačiau galime tai drąsiai paneigti. Na kaip pavyzdžiui maži nuotekų  valymo įrenginiai gali būti varomi atsinaujinančiais energijos šaltiniais. Saulės baterijos gali tiekti elektros energiją valymo įrenginiui ir sumažinti jo priklausomybę nuo išorinių tiekimo šaltinių. Šis sprendimas ne tik būtų geresnis aplinkai, bet ir leistų sutaupyti eksploatacinių išlaidų. Taip pat visai nesenai rinkoje atsiradusi naujovė – interneto ryšio technologija. Dėl šio privalumo, maži nuotekų valymo įrenginiai galės būti valdomi nuotoliu. Tai reiškia, jog sensoriai ir nuotekų valymo įrenginio valdymo sistema gali būti susieta su internetu ir atsirastų galimybė nuotekų valymo įmonėms ar privatiems vartotojams stebėti bei valdyti nuotekų valymo procesus būnant namuose, darbe ar išvykus. Ši naujovė sumažina poreikį fiziškai tikrinti ir valdyti įrenginį, padidina efektyvumą ir suteikia galimybė itin greitai reaguoti į gedimą ir jį šalinti. Taigi, nors ir dideli įrenginiai yra svarbūs, bet maži nuotekų valymo įrenginiai taip pat turi daug potencialo ir negali būti pamiršti bei neįvertinti. Tad investuojant į idėjas bei naujoves mes ne tik palengviname sau kasdienybėje ir įrenginio priežiūroje, bet ir sutaupome pinigų bei saugome gamtą.