Patarimai

Asmeninis treneris pataria, kaip susikrauti sportinį krepšį: ko prireiks kiekvienoje treniruotėje?

Atšilus orams ir danguje vėl pasirodžius saulei susizgribote, kad paplūdimio sezonui dar nepasiruošta? Užsibrėžėte tikslą, atradote motyvacijos, įsigijote sporto klubo abonementą ir jau ruošiatės eiti į sporto salę, tik… O ką reiktų pasiimti su savimi? Viską, ką reikėtų sukrauti į sportinį krepšį, išvardina profesionalus asmeninis treneris Andrius Birulinas. Pasirodo, reikia visai ne daug.

Pasak sporto klubo „VS-Fitness“ trenerio A. Birulino, susiruošus keliauti į sporto klubą svarbiausia nepamesti motyvacijos. „Reikia su savimi atsinešti aiškiai suformuluotą tikslą – gerai žinoti, kodėl čia atėjote, ir ką norite pasiekti“, – sako treneris.

Kad būtų patogu ir higieniška

O kai tikslas yra, galima pradėti krauti sportinį krepšį. Ką į jį įsidėti? Žinoma, pirmiausia – patogią sportinę aprangą. Pagalvoti reikia ir ką apsiausite. „Atsakingai pasirinkite sportinę avalynę – sporto klube tikrai pageidautina tokią avėti. Geriausia rinktis paprastus sportbačius. Visų pirma, to reikalauja higienos normos, antra, avėdami sportbačius sumažinsite traumų tikimybę. Galų gale, juk ne į paplūdimį einame, o sportuoti“, – šypsosi A. Birulinas.

Kai garderobu pasirūpinta, metas apmąstyti kitą „inventorių“: „Primygtinai siūlyčiau į sporto salę atsinešti rankšluostį. Yra žmonių, kurie gausiai prakaituoja. Ko gero, nei pačiam nėra malonu atlikus pratimą treniruoklį šlapią palikti, nei kitam, atėjusiam atlikti pratimą vėliau, šlapią vietą surasti. Rankšluostį reiktų pasitiesti ant treniruoklio, arba pasinaudojus treniruokliu jį nuvalyti.“

Be abejonės, treniruotės metu sušilsite, prarasite kvapą, ištrokšite. Todėl, pasak A. Birulino, būtina su savimi pasiimti vandens. Čia jau pagal kiekvieno asmeninius poreikius – kam gana mažo, kam reikia didesnio buteliuko.

Po treniruotės – sveikuoliškas kokteilis

O po treniruotės bus pats metas išgerti sveikuolišką kokteilį – jį, iš anksto paruoštą namuose, irgi vertėtų su savimi į klubą pasiimti.

„Sportuodami sudeginame daug kalorijų, išeikvojame daug energijos. Vadinasi, po treniruotės turime tai kompensuoti maistu. Būtina yra gauti baltymų, nes jie – pagrindinė raumenų „statybinė“ medžiaga. Siekiant „atsiskaityti“ su organizmu, geriausiai šiuo atveju tinka baltyminiai sveikuoliški kokteiliai. Juose apstu reikalingų medžiagų, taip pat jie neapsunkina, suteikia jėgų“, – paaiškina A. Birulinas.

Tokių baltyminių kokteilių receptų pavyzdžių daug: galima, pavyzdžiui, sumaišyti liesos varškės, pieno, kiaušinių ir skanaus sirupo, galima sutrinti bananus, jogurtą, medaus… Tik leiskite pasireikšti fantazijai.

Žmonės nori gyventi sveikiau

Kad sportuojantys žmonės mėgsta pasistiprinti sveikuoliškais kokteiliais, pastebi ir „Electrolux“ atstovas Laurynas Skruibis. Pasak jo, pastaruoju metu stipriai išaugo maisto trintuvų poreikis, nes ryškėja visuomenės noras gyventi sveikiau.

„Pastaruoju metu sveiką gyvenimo būdą propaguojantys žmonės buities prekių parduotuvėse dairosi minimalistinio dizaino, lengvai išrenkamų ir surenkamų maisto trintuvų. Gamintojai, žinoma, į tokius poreikius reaguoja sparčiai, ir kaip įmanydami stengiasi juos patenkinti. Todėl šiandien rasti sau tinkamiausią maišytuvą nėra sunku“, – sako L. Skruibis.

Reaguodami į vyraujančias tendencijas gamintojai, pasak L. Skruibio, stengiasi kurti daugiafunkcius prietaisus – pavyzdžiui, siūlo tokius maišytuvus, kurie kokteilius plaka tiesiai gertuvėje. Vėliau ją nesunku atskirti nuo prietaiso ir nusinešti į sporto klubą.

Atsižvelgę ir įvertinę tokią tendenciją, sporto klubas „VS-Fitness“ ir „Electrolux“ skelbia akciją: visiems sveikuoliams, įsigijusiems trijų mėnesių visos dienos abonementus Vilniuje esančiame „VS-Fitness“ sporto klube, bus dovanojamas naudoti patogus maisto trintuvas „Electrolux Sport Blender“.

lauko Treniruokliai