Patarimai

Apklausa: mamos pasakė, ko norėtų savo dienos proga

Beveik 90 proc. lietuvių linkę švęsti Motinos dieną ir šios šventės proga pradžiugina artimiausią žmogų simbolinėmis dovanomis ar pasveikinimu, rodo internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ atlikta pirkėjų apklausa. Bene dažniausiai pasirenkami būdai dėmesiui parodyti – gėlės, žodinis pasveikinimas ir saldumynai.  O tarp dovanų, kurias gauti norėtų pačios mamos – pramogos visai šeimai, asmeninės dovanėlės grožiui ar net laisvadienis nuo ruošos darbų.

„Motinos diena yra labai graži pavasario šventė, leidžianti parodyti išskirtinį dėmesį brangiausiam žmogui. Šios dienos proga norėjome pažiūrėti, kaip lietuviai linkę sveikinti mamas, kokias dovanas ar būdus parodyti dėmesį jie dažniausiai renkasi. Ir kokių dovanų norėtų pačios mamos. Į apklausą įtraukėme tuos pirkėjus, kurie sveikins savo mamas, ir pačias mamas. Džiugu tai, kad, apklausos duomenimis, beveik 90 proc. mamų sveikinimų šiemet tikrai sulauks“ – sako Giedrė Vilkė, „Pigu.lt“ rinkodaros direktorė.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad sekmadienį minimą Motinos dieną be dėmesio neliks 9 iš 10 šalies mamų. Kasmet pasveikinantys savo mamą nurodė beveik 90 proc. atsakiusiųjų, tiek pat apklaustų mamų teigė kasmet sulaukiančios dėmesio ir sveikinimo iš vaikų. Maždaug 5 procentai sveikina ir būna pasveikintos kartais, dar tiek pat atsakiusiųjų teigia, kad mamų šios dienos proga nesveikina.

Laukiama dovana – laikas visai šeimai

Pasak apklausoje dalyvavusių mamų, dažniausia vaikai jas pasveikina žodžiu (34 proc.),  dovanodami gėlių (76 proc.) ar saldumynų (23 proc.). Kas dešimta mama pirmą gegužės sekmadienį palepinama ir kosmetikos bei parfumerijos dovanomis arba specialiai jai skirta pramoga. Rečiau dovanojamos knygos ar buitį lengvinantys prietaisai, tokias dovanas gauna apie 6 proc. apklaustų mamų.

Paklaustos, kaip pačios norėtų būti pasveikintos šiais metais, 35 proc. apklaustų mamų taip pat išskiria gėles, 33 proc.  pradžiugintų pasveikinimas žodžiu. Be viso to, 32 proc. mamų labai nudžiugtų šiemet gavusios dovaną  visai šeimai, t. y. pramogą ar užsiėmimą, kuris įjungtų ir tėčius bei vaikus. Dalis apklaustų mamų (12 proc.) teigė labai norinčios ir dovanos tik sau  – SPA, grožio procedūros. O 8 proc. mielai pasilepintų nematerialia dovana – pusryčiais į lovą ir laisva diena nuo visų kasdienių ruošos darbų.

Dėmesį parodys atsižvelgdami į pomėgį

Mamas šiemet sveikinti besiruošiantys apklaustieji (ne mamos) geriausia dovana savo mamai taip pat dažniausiai įvardija gėles ir žodinį pasveikinimą, tokį būdą renkasi 45 proc. apklaustųjų. Tačiau nemaža dalis šalia pasveikinimo pridėtų ir dovaną pagal konkretų mamos pomėgį (31 proc.), o 27 proc. geriausia dovana mamai įvardija sveikatai ir savijautai stiprinti skirtas priemones.

Prie sveikinimų ar gėlių dalis apklaustųjų taip pat linkę pridėti ir galimybę pasinaudoti grožio paslaugomis (18 proc. ) ar dovaną, kuri padėtų praleisti laiką kartu (16 proc.). Dešimtadalis apklaustųjų mamai numatę dovanoti indų ar prekių skirtų buičiai, maisto ruošimui. Bet beveik tokia pati dalis geriausia dovana mamai laiko ir ką nors šmaikštaus, itin originalaus ir  savito, t. y. tai, ką suprastų ir įvertintų tik mama.

Pigu.lt  klientų apklausa buvo atliekama balandžio 27 – 30 d. internetu. Iš viso apklausti 1155 respondentai, iš jų 45 proc. – mamos.

Apie „Pigu.lt“

„Pigu grupės“, valdančios internetines parduotuves „Pigu.lt“ Lietuvoje, „220.lv“ Latvijoje ir „Kaup24.ee“ Estijoje, konsoliduota 2016 m. apyvarta sudarė 72 mln. Eur, o 2017 planuojama pasiekti 100 mln. Eur apyvartą.

Dviračiai LT