Patarimai

Dovanų idėjos: kvepalai

Geri brangūs kvepalai, kuriais galima didžiuotis arba kaip mūsų močiutės sakytų „naudojami tik ypatingoms progoms“, yra išties gera dovana. Tačiau prieš renkantis tokią dovaną reikėtų atminti du dalykus – reikia pažinoti žmogų, kuriam dovanojami kvepalai, antra, turi išmanyti kas yra kvepalai, kokie jie būna. Tik tuomet galima peržvelgti kvepalų pasiūlymus ir rinkti geriausią dovaną sau ar kitiems iš https://www.b-a.eu/c2429/Kvepalai skyrelio.

Kam turime būti dėkingi už kvepalus?

Kvepalų dvelksmas apsuka galva, priverčia įsimylėti, pavydėti ar atsipalaiduoti. Šiandien neįmanoma įsivaizduoti išėjimo pro duris prieš tai nepasipurškus kvepalų. Tačiau šis mūsų gyvenimo gėris nėra šių dienų naujovė, kvepalų istorija yra itin sena ir palikusi ryškų pėdsaką senųjų civilizacijų gyventojų kasdieniniame gyvenime. Kvapieji balzamai ir smilkalai buvo parfumerijos pirmtakai, jais prekiavo ar mainėsi Egiptas, Sirija, Babilonija bei Indija. Tuo tarpu arabai atrado spiritą, be kurio šiandien neįsivaizduojami kvepalai. Spirito darymo technologija pateko į prancūzų rankas ir šie panaudojo ją prancūziškų kvepalų gamybai. Štai nuo tada, o tiksliau nuo XV amžiaus Prancūzija išgarsėjo kaip kvepalų parfumerijos sostinė. Ne ką mažesnį indėlį į kvepalų tobulinimą įnešė ir italai, kuomet Mauricijus Franžipanis pradėjo taikyti technologiją leidžiančią ištirpinti kvapias medžiagas spirite ir taip maišyti įvairius kvapus ir derinti jų kombinacijas.

Kvepalai ar ne kvepalai?

Nors dažnai viską vadiname vienu bendru pavadinimu „kvepalai“, tačiau iš tikro po šiuo pavadinimu slepiasi daugybė skirtingų produktų: kvepalai, parfumuotas vanduo, tualetinis vanduo, odekolonas. Šios priemonės skiriasi aromato koncentracija.

Kvepalai (parfum, extrait) turi didžiausią kvapiųjų medžiagų kiekį savo sudėtyje, yra intensyviausi, pakanka vos kelių lašelių ant riešo ir kvapas išsilaiko apie 8 valandas. Kvepalai naudojami tik ant odos. Kvepalai anksčiau būdavo svarbiu aksesuaru, puošiančiu moterį svarbių vakarinių priėmimų metu.

Parfumuotas vanduo (eau de parfum, Parfum de Toilette, Esprit de paifum, Eau de parfum) yra silpnesnis, mažiau juntamas, todėl neįkyrus, išliekantis apie 4-5 valandas. Tai idealus pasirinkimas dirbantiems žmonėms, kadangi kolegų tikrai neerzins intensyvus kvapas. Parfumuotą vandenį galima naudoti tiek ant odos, tiek ant drabužių.

Tualetinis vanduo (eau de Toilette) turi vos kelis procentus kvapiųjų medžiagų, tad yra dar silpnesnis, tačiau svarbesnė savybė yra ta, jog tualetinis vanduo sumišęs su oda sukuria naujus kvapus. Todėl tualetinio vandens nerekomenduojama naudoti ant odos, tam kad kvapas nekistų, jį reikėtų purkšti ant drabužių.

Odekolonas anksčiau būdavo skirtas vyrams, jis naudojamas odai gaivinti ir dezinfekuoti, kadangi jo sudėtyje yra net iki 76 proc. spirito. Taip pat tai pigiausia priemonė, šiandien vis labiau prarandanti populiarumą.

Taigi, sugrįžtant prie kvepalų kaip dovanos temos, dovanojama parfumerija arba itin geras ir vertinamas parfumuotas vanduo. Reikėtų vengti dovanoti tualetinį vandenį (nebent žinant kad to tikrai norima) ir jokiais būdais nedovanoti odekolono.