Patarimai

Gedimino kalnas atgims „Minecraft“ pasaulyje

Operatyviai atstatyti Gedimino kalną – misija nepaprasta, bet įmanoma virtualiame pasaulyje. Gedimino kalnas ir ant jo stūksanti pilis yra brangūs kiekvienam lietuviui, todėl greitai atgims populiariame žaidime „Minecraft“. Tuo rūpinsis „Labas“ ir Lietuvos „Minecraft“ žaidėjai, įkvėpti milžiniško žinomumo sulaukusio „Minecraft Gigafactory“ projekto.  Taip pat jiems savo pasiūlymais galės padėti visi norintys.

„Žinodami kiek Gedimino kalnas ir bokštas yra svarbūs lietuviams, kartu su žaidimo „Minecraft“ gerbėjais nusprendėme jį perkelti į virtualų pasaulį. Tai puiki proga jaunimui iš Lietuvos ir viso pasaulio virtualiai aplankyti ir patyrinėti šią legendinę vietą. Užbaigę statybas mielai perleisime visą statinį norintiems populiarinti Lietuvą ir kitokiu kampu pristatyti Gedimino kalną“, – sako Karolis Rimkus, projektą inicijavusio prekės ženklo „Labas“ ambasadorius.

Idėjas apie Gedimino kalno vaizdą gali siūlyti kiekvienas

Žinomas kultūros istorikas doc. Aurimas Švedas pastebi, kad dabartinių Gedimino kalno negandų kontekste jo statybos „Minecraft“ erdvėje yra ne tik smagus žaidimas, bet ir prasmingas veiksmas: „Gedimino kalnas ir pilies  bokštas XXI amžiaus lietuviams yra vieni svarbiausių mūsų valstybės istorijos liudininkų ir tautinės tapatybės simbolių. Kviečiu jaunimą dalintis kūrybiškais pasiūlymais, kaip Gedimino kalnas galėtų atrodyti virtualiai.“

Nenusileis „tikroms“ statyboms – pasitelks droną ir žemėlapius

Virtualiu Gedimino kalno atstatymu rūpinsis komanda, įkvėpta visame pasaulyje didelio atgarsio sulaukusio fabriko „Minecraft Gigafactory“ projekto. Ji užtikrins, kad virtualus statinys būtų artimas realiam kalnui ir esantiems pastatams – Gedimino piliai, Katedrai ar Valdovų rūmams. Tai leis padaryti dronu atliktos nuotraukos ir topografiniai žemėlapiai, todėl virtuali versija bus sukurta vieno metro tikslumu.

„Gedimino kalno statybos virtualiame pasaulyje man ir komandai bus nemenkas iššūkis. Įdomus ir pats formatas – žiūrovai galės stebėti, kaip vyksta statybos realiu laiku ir netgi mums patarti. Nors panašias transliacijas jau darau šešerius metus, retai pasitaiko tokio didelio masto, kai galės prisijungti ir padėti visa Lietuva. Todėl tokios žaidimų tiesioginės transliacijos yra įdomios jaunimui dėl savo dydžio ir interaktyvumo“, – sako Darius Kniūkšta, komandos architektas.

Žiūrovų nuomones rinksime ir statybas stebėsime tiesiogiai  

Statybų komanda ne tik pati imsis darbų „Minecraft“ žaidime, bet ir klaus lietuvių, ką dar jie norėtų išvysti pastatyto ant šio kalno ar jo papėdėje.

Tiek statybų metu, tiek jas užbaigus visi „Minecraft“ žaidėjai galės virtualiai pasivaikščioti po Gedimino kalną, užsukti į pilies ar kitų aplinkinių pastatų vidų.

Tiesiogiai statybų transliaciją bus galima stebėti „Labas“ „Facebook“ paskyroje ir svetainėje ir nuo 23 val. liepos 31 ir rugpjūčio 1-2 dienomis.

Pigios vizitinės kortelės