Patarimai

Dovanų paieška neturėtų būti apribojama tik ties daiktais

Šventės galvos skausmą sukelia ne tik jų šeimininkams, bet ir jų artimiesiems. Būtent jiems tenka vargti ieškant tinkamos dovanos. Matoma, kad su laiku dovanų vertė vis tik auga, bet etiketo žinovai taip pat perspėja, kad tam tikros dovanos gali sukelti neigiamas emocijas jas gavusiems žmonėms.

Brangi dovana nereiškia, kad ji patiks ją gavusiam žmogui

Svarstant ką padovanoti žmogui, visada reikia atsižvelgti į jo pomėgius. Būtent pagal juos reikėtų ieškoti ką padovanoti. Etiketo žinovai ragina susitelkti ne į dovanos kainą, bet į praktinį jos panaudojimą. Kas iš to, kad įteiktas daiktas bus brangus, tačiau visiškai nenaudojamas?

Taip pat pastebima tendencija, kad didesnių švenčių atvejais kai kurie žmonės yra linkę netgi skolintis pinigų tam, kad galėtų nupirkti kažką brangaus. Megapaskolos.lt teigimu, dėl to dažnai naudojamasi kreditų palyginimo svetainėmis. Bet, finansų ekspertai ragina tokiems dalykams nesiskolinti, nes vis dėlto – tai nėra pirmo būtinumo pirkiniai.

Grįžtant prie dovanų pirkimo, svarbu žinoti ne tik tai kas patinka dovanos gavėjui, bet ir tai, ko jis negali pakęsti. Būtent nesidomėjimas kas nepatinka žmogui gali privesti prie to, kad jis liks įsižeidęs gavęs tam tikrą daiktą.

Pavyzdžiui, nemažai žmonių turi problemų su alkoholio vartojimu. Vieni tai pastebi laiku ir imasi priemonių. Kai kuriems pavyksta ilgam laikui atsisakyti alkoholio ir tai jiems pavyksta padaryti įdėjus daug pastangų. Dabar patys pagalvokite kaip turėtų jaustis žmogus, kuris stengiasi nevartoti alkoholio, gavęs dovanų kažkokį brangų vyno ar viskio butelį? Tas pats liečia ir rūkančiuosius – nedovanokite tokiems žmonėms nei brangių tabako gaminių, nei kaljano, nei kitų su rūkymu susijusių priemonių.

Kokią dovaną parinkti žmogui, kad jis liktų patenkintas?

Svarbu suprasti, kad koncentravimasis tik ties daiktais nėra geras sprendimas. Jau prieš tai minėta, kad būtina išsiaiškinti ką žmogus mėgsta. Juk jis gali mėgti įvairias veiklas. Pagal tai galima parinkti dovaną, kuri būtų susijusi su laisvalaikiu. Pavyzdžiui, jeigu žmogus mėgsta pramogas prie kokio tvenkinio, tuomet galima parinkti dovanų kuponą, kuris leistų papramogauti baidarėmis, irklentėmis ar kitomis priemonėmis. Laisvalaikio praleidimui skirtos dovanos gali būti puikus sprendimas tiems, kurie nori išvengti laiko gaišimo ieškant kažkokio daikto dovanojimui. Tuo labiau, reikia nepamiršti, kad nebūtina ieškoti kažko užsienyje – Lietuvoje taip pat gausu įvairiausių pramogų.

Nusprendusiems dovanojimui ieškoti kažkokios pramogos, siūloma apsidairyti specializuotose turizmo svetainėse, kuriose pateikiami pasiūlymai iš visos Lietuvos. Ten galima rinktis dovanų kuponus tiek pagal laisvalaikio praleidimo pobūdį, tiek pagal kainą, tiek pagal vietovę.

Pabrėžiama, kad specializuotos laisvalaikio idėjų svetainėse dažniausiai tik pateikiama informaciją apie tam tikras pramogas. Tikslesnes detales tenka išsiaiškinti konkrečiai su tų vietovių savininkais. Tad, nusprendus parinktis tokią dovaną, įsitikinkite, kad parinkote patikimą vietą.