Patarimai

Lietuviški rūbai ir jų kainos

Kiek kainuoja kokybiški drabužiai? Tikriausiai daugelis pagalvojate, kad būtų gerai turėti pastovų drabužių tiekėją, kuris pasiūlytų didelį asortimentą. Ar Lietuvoje galime rasti tokių bendrovių? Peržvelgus internetines parduotuves tampa aišku, kad lietuviški rūbai yra gan populiarūs. Turime ne vieną įmonę, kuri siūlo kokybišką produkciją už konkurencingas kainas. Drabužiai paprastai kainuoja nuo keliasdešimties eurų ir jų kaina gali siekti kelis šimtus eurų. Viskas priklauso nuo to kokius drabužius pirksite. Lietuviški drabužių gamintojai gali pasiūlyti kelnes, švarkus, džemperius, sijonus ir kitą produkciją. Įmonių asortimentą sudaro tiek vyriški, tiek moteriški ar vaikiški drabužiai. Taigi, svarbiausias klausimas išlieka kiek gi tokie drabužiai kainuoja? Kaip jau minėjome ne viename straipsnyje kokybė kainuoja, tad tokie drabužiai gali būti parduodami nuo keliasdešimties eurų. Viskas priklauso kokius tiksliai drabužius pirksite. Moteriški drabužiai kainuoja kiek brangiau. Aišku ir moteriškų drabužių asortimentas yra ženkliai didesnis.

Lietuviški rūbai kasdieniniam naudojimui

Juk kiekvienas Lietuvis norėtų kiekvieną dieną nešioti Lietuvišką, būtent gimtojoje šalyje pagamintą produkciją. Tačiau praktikoje lietuviški rūbai kainuoja gana nemažai. Kas įtakoja dideles kainas? Pirmiausia, tai maža rinka. Kadangi Lietuvoje gyvena palyginti nedaug gyventojų, tad visiškai suprantama, kad gamintojai negali pasiūlyti tokių pačių kainų, kaip JAV, Kinijos drabužių kūrėjai. Lietuviška prekė yra brangesnė. Aišku, paskutiniais metais pastebime tendenciją, kad nemaža dalis lietuviškų kompanijų savo produkciją sėkmingai parduoda užsienyje. Tokios tendencijos tik parodo, kad parduoti užsieniečiams galima ir jie perka. Tie drabužių gamintojai, kurie didžiąją dalį produkcijos eksportuoja ir Lietuvoje savo klientams siūlo gan patrauklias kainas. Tikime, kad netolimoje ateityje nemaža dalis Lietuvos gyventojų turės galimybę įsigyti kokybiškų prekių, kurios bus pagamintos gimtinėje.

Ar verta rinkis Lietuvišką prekę?

Visuomenėje gana daug dėmesio susilaukia diskusijos, kuomet skatinama rinktis, kad ir brangesnę, tačiau Lietuvoje pagamintą prekę. Nemaža dalis vartotojų sutinka, kad reikia paremti vietinį gamintoją, tačiau verslo analitikai tikina, kad šiandien kiekvienas Lietuvos verslininkas turi puikias galimybes savo produkciją eksportuoti ir taip padidinti naujų klientų ratą. Todėl, kaip kalba specialistai, nevertėtų rinktis lietuviškus drabužius vien dėl to, kad jie pagaminti Lietuvoje. Rinkitės pagal kokybę ir kainą. Tegul verslininkai pasuka galvas, kaip savo vietiniams klientams pasiūlyti kokybišką produkciją ir sėkmingai konkuruoti su užsienio gamintojais.