Naujienos

Kodėl yra būtinas krovinių draudimas?

Dažnai renkantis krovinių pervežėja galima išgirsti apie poreikį drausti krovinį. Tačiau tuo pačiu metu vežėjai skelbia, jog yra apsidraudę tam tikri sumai. Ką daryti tokiu atveju? Ar būtinas krovinio draudimas, jei jį turi transporto kompanija? Tam kad atsakyti į šį klausimą, svarbu aiškiai apibrėžti apie kokio tipo draudimus eina kalba. Dažniausi nesusipratimai įvyksta dėl supainiojamu terminų: pervežėjo civilinės atsakomybės draudimo ir krovinio draudimo jo gabenimo metu.

Vežėjo civilinės atsakomybės draudimas leidžia pastarajam apdrausti savo atsakomybę tiems atvejams, jei patikėtas jam krovinys būtų prarastas arba sugadintas, o taip pat atsakomybę bet kokią žalą padarytą trečiosioms šalims gabenant krovinį. Taigi pagrindinis tokio draudimo tikslas – apsaugoti patį pervežėją arba ekspedicijos kompaniją nuo galimų nuostolių, atsiradusių pervežimo metu tik dėl jo paties kaltės. Krovinių draudimas – vienas iš turto draudimo būdų, kurio paskirtis apsaugoti krovinio savininkų interesus, įvairių (draudiminių) atsitikimų atveju, jų gabenimo metu. Apie šio draudimo niuansus daugiau sužinoti galima šioje nuorodoje  https://log-net.lt/lt/kroviniu-ir-siuntu-draudimas.html

Nors daugelis krovinio savininkų tiki kad pervežėjas arba ekspeditorius privalės atlyginti visą žalą, jei gabenimo metu su krovinių kas nors atsitiks. Taip vežėjas iš tiesu yra atsakingas už krovinio saugumą nuo jo paėmimo iki pristatymo metu. Tačiau svarbu suprasti kad tokia atsakomybė yra aktuali tik jei nuostoliai buvo patirti dėl tiesioginės pervežėjo kaltės. Jei tokia kaltė nėra nustatyta, draudikas gali ir atsisakyti padengti nuostolius.

Taigi tam, kad užtikinti maksimalų krovinio saugumą, reikėtų pasirūpinti krovinio draudimu. Idealiausiu atveju, kai pervežant krovinį, jis yra apdraustas tiek vežėjo civilinės atsakomybės tiek ir krovinio draudimu. Šie du draudimo būdai jokiu būdu nedubliuoja, o labiau papildo vienas kitą.