Naujienos

Kokią krosnelę šildymui pasirinkti?

Šildymo užtikrinimas namuose yra labai svarbi užduotis kiekvienam šeimininkui. Tačiau ne visada tenka galvoti apie šilumą nuolatinėje gyvenamojoje vietoje. Sodybos ir sodo nameliai yra tos vietos, kurios taip pat reikalauja, jog jose būtų sukuriamos komfortiškos sąlygos bent laikas nuo laiko. Žinoma didelis, brangus ir ilgai įšylantis katilas čia nėra tinkamas sprendimas. Jį įrenginėti būtų mažų mažiausia neefektyvu, nes tokios patalpos retai turi didelį plotą o ir labai retai reikia ilgą laiką jose palaikyti šilumą. Tokiais atvejais idealiu sprendimu gali tapti krosnelės. Tai įrenginiai, kurių konstrukcija ir technologiniai sprendimai apjungia savyje katilo, židinio ir kartais senovinio pečiaus funkcijas.

Krosnelės lengvai montuojamos ir net ir nedidelėse patalpose ir gali gan greitai užtikrinti jų apšildymą. Tuo pačiu metu jos sukuria ir ganėtinai romantišką aplinką, ir tampa ta vieta, prie kurios yra malonu leisti vakarus. Tais atvejais, kai krosnelė turi įrengtą kaitlentę – jos pagalba nesunkiai pasigaminsite maistą ir galėsite juo pradžiuginti svečius net ir tais atvejais kai lauke yra netinkamos iškylai oras.

Renkantis tinkamą krosnelę, reikia suprasti esminius skirtumus tarp siūlomų rinkoje variantų. Pirmas dalykas yra medžiagos iš kurių pagaminti šie įrenginiai. Čia dominuoja du tipai: plieninės ir ketaus (špižinės) krosnelės. Skirtumai tarp jų yra ganėtinai ženklūs. Ketus, lyginant su plienu pasižymi gerokai aukštesniu šilumos laidumu. Tokie įrenginiai ilgiau įšylą tačiau gali gerokai ilgesnį laiką palaikyti aukštesnę temperatūrą patalpoje. Visgi jei svarbiau yra patalpų įšilimo greitis, tai reikėtų rinktis plienines krosneles. Krosnelės apdaila taip pat yra gan svarbi. Akmuo arba keramika, naudojama šiems tikslams taip pat turi įtakos ilgesniam šilumos atidavimui ir tikima kad teigiamai veikia žmogaus sveikatą.