Patarimai

Originalių ir nematerialių Kalėdinių dovanų idėjos

Ne viską lemia pinigai. Daug daugiau lemia išmonė ir originalumas. Ruošiantis didžiosioms žiemos šventėms visai nereikia tuštinti piniginės leidžiant pinigus brangiausioms dovanoms, nes esama nemažai originalių ir nematerialių dovanų idėjų. Keliomis idėjomis ir pasidalinsime.

Nuo gardžių kalėdinių meduoliukų ne tik gardžiai pakvimpa namus, jie gali tapti puikia dovana. Iškepkite sausainiukus, dekoruokite glajumi ir sudėkite į permatomą maišelį. Užrišus gražų kaspinėlį toks maišelis atrodys nuostabiai ir galės būti dovanojamas kolegoms, tolimesniems draugams ar kitiems žmonėms, kuriuos norite maloniai nustebinti. Tokios kalėdinės dovanos visuomet yra įvertintos – nes kas gi nemėgsta sausainių?

Rudenį verdate uogienes? Kodėl jų nepanaudoti kaip dovanos? Uždėkite gražią, popierinę ar medžiaginę dekoracija ant dangtelio, priklijuokite etiketę ir atvirutę – dovana paruošta! Ruošiantis tam iš anksto, uogienę galima išvirus supilstyti į nedidelius gražesnės formos stiklainius, tuomet dovana būtų išties įspūdinga. Visi smaližiai mėgsta naminę uogienę, o ypač galite nustebinus tuos, kurie paprastai neturi iš ko patys išsivirti uogienės, t.y. neturi sodo ar kantrybės virti uogienę.

Dovanos neturi būti pririštos vien tik prie Kalėdų, atsiimti jas galima ir daug vėliau. Štai, pavyzdžiui, savo mylimajam galite padovanoti pagamintus kuponus su pažadais, pavyzdžiui, „iškepsiu tavo mėgstamą slyvų pyragą“, arba „eisiu į kino filmą, nesvarbu kokį išrinksi“ ir pan. Tokį kuponą mylimasis gali panaudoti visus metus iki kitų Kalėdų. Tačiau pažadus, kuriuos rašote, būkite pasiryžę įgyvendinti.

Kada paskutinį kartą čiupinėjote spausdintą nuotrauką? Galbūt laikas peržvelgti nuotraukų albumus kompiuteryje ir pasirinkus smagiausias akimirkas, tas nuotraukas atspausdinti ir padovanoti kaip atvirutes, su jų kitome pusėje užrašytu palinkėjimu. Galima ir įrėminti, taip atrodys dar nuostabiau.

Ar nustebtumėte gavę laišką nuo Kalėdų senelio? Greičiausiai taip. Tad kodėl neparašius tokio laiško kitiems? Iš anksto sužinokite adresus ir pasiruoškite atvirutes, išsiųskite prieš Kalėdas gyvenantiems kituose miestuose, o gyvenantiems netoliese galite į pašto dėžutes įmesti patys. Tai tikrai primirštas, tačiau nuostabus būdas pasveikinti.

Jei iš pajūrio vasarą parsivežėte akmenėlių, tuomet juos galite dekoruoti akriliniais dažais ir iš jų padaryti magnetukus šaldytuvui, suklijavus ant veltinio pagrindo padaryti padėkliukus kavos puodeliui. Puiki rankų darbo kalėdinė dovana.

Kalėdos neatsiejamos nuo karšto šokolado. Padovanokite karšto šokolado rinkinį, kurį iš mėgstamų prieskonių galite surinkti patys. Supakavus į dailų ryšulėlį tai bus pati skaniausia dovana.