Patarimai

Pagrindinės važiavimo taisyklės su elektriniais paspirtukais

Nesunku suprasti, kodėl elektriniai paspirtukai yra tokie populiarūs. Jie patogūs, ekologiški ir reikia pripažinti – suteikia begalę linksmybių. Bet kaip ir su bet kokia kita transporto priemone, jei nėra laikomasi visų saugumo reikalavimų, netinkamas elektrinio paspirtuko naudojimas gali sukelti daug rimtų sužalojimų. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines taisykles, kurių reikėtų laikytis norint saugiai skrieti elektriniu paspirtuku.

  1. Eismo įstatymų laikymasis

Nors tai yra dviratė transporto priemonė, elektrinių paspirtukų vairuotojai vis vien privalo laikytis tų pačių eismo įstatymų, kaip ir visos kitos transporto priemonės. Tai apima visų kelio ženklų laikymąsi, gatvių greičių apribojimų laikymąsi ir kelio pėstiesiems taisykles.

  • Šalmo dėvėjimas

Šalmo dėvėjimas yra viena iš aktyviausių atsargumo priemonių, kurių galima imtis, norint apsisaugoti, važinėjant elektriniu paspirtuku. Šiandien rinkoje esantys šalmai yra stilingi, saugūs ir patogūs, todėl kiekvienas išsirinks sau tinkamą.

  • Naudojimasis dviračių takais

Kur tik įmanoma derėtų važinėtis dviračių takais, kurie tikrai nėra skirti tik dviračiams. Vis daugiau miestų ir miestelių įrengia dviračių takus, kad žmonės galėtų naudotis ne tik mašinomis, bet ir kitomis alternatyviomis transporto priemonėmis norint susisiekti. Atsižvelgiant į tai, dviračių takai suteikia daug saugesnę ir mažiau įtemptą važiavimo patirtį tiek naujiems, tiek jau įgudusiems paspirtukininkams.

  • Kelio stebėjimas

Važiuojant judriu keliu arba dviračių taku derėtų nepamiršti būti budriems, stebėti aplinką, eismą ir jame saugiai dalyvauti. Taip pat važiuojant elektriniu paspirtuku nereikėtų naudoti ausinukų ir klausytis garsios muzikos. Taip ne tik bus saugiau, gamtos garsai skriejant paspirtuku suteiks naujų potyrių.

  • Važiavimas nuo kalno

Elektriniai paspirtukai važiuodami nuo kalno įgauna didesnį greitį dėl traukos jėgos. Todėl reikia įvertinti savo įgūdžius ir eismo sąlygas leidžiantis nuo kalno, jog būtų išvengta nelaimingų atsitikimų.