Patarimai

Tarptautinės miego dienos proga viešojo transporto keleiviams – Dormeo dovanos

Kovo 17-osios rytą ankstyvieji Vilniaus viešojo transporto keleiviai buvo maloniai nustebinti –  juos su  Tarptautine miego diena pasveikino ir DORMEO pagalvėmis apdovanojo „Studio moderna” biuro darbuotojai.

Minėkime Tarptautinę miego dieną kartu!

 

„Miegas – tai vaistas, kasdienės mūsų veiklos pagrindas. Visgi dauguma žmonių šio svarbaus veiksnio tinkamai neįvertina, nesusirūpina net ir miego kokybei pablogėjus. Esant miego sutrikimams ilgesnį laiką, žmogus gali susidurti su rimtomis ligomis. Tarptautinės miego dienos proga norėdami paskatinti atsakingą požiūrį į miegą, „Studio moderna“ biuro darbuotojai DORMEO gaminius dovanojo „laimingųjų“ viešojo transporto maršrutų ankstyviesiems keleiviams“, – apie rytinę staigmeną pasakoja Gintarė Šerpenskienė, DORMEO prekės ženklo vadovė.

Tarptautinę miego dieną kiekvienas yra kviečiamas švęsti pasiryžtant laikytis sveiko miego įpročių:

 1. Kas vakarą eiti miegoti tuo pačiu laiku (užmigti iki vidurnakčio);
 2. Miegoti apie 8 val. (nuo 50 metų gali užtekti ir 6 val.);
 3. Kiekvieną rytą keltis tuo pačiu laiku;
 4. Susikurti naktinio miego ritualą (pvz., šilta vonia, lengvas užkandis prieš miegą);
 5. Užtikrinti tinkamas sąlygas miegui (kokybiškas čiužinys, tinkamos antklodės ir pagalvės, tamsus, vėsus ir ramus miegamasis, kambario vėdinimas prieš miegą);
 6. Sušilti prieš miegą (šilta vonia, naktinės kepuraitės);
 7. Idealiu atveju – kasdienė 20-45 min. trukmės mankšta, likus ne mažiau nei 4 val. iki miego.

Miegokite teisingai – mažinkite mirtingumo riziką

 

„Poilsio jausmą po miego lemia optimali miego trukmė ir gera miego kokybė: taisyklinga miego fazių kaita ir santykis, miego stabilumas (mažai nubudimų), geras kvėpavimas, ritmiška širdies veikla“, – vardija DORMEO prekės ženklo vadovė.

Anot G. Serpenskienės, patogi, miegui tinkama kūno padėtis, kurią išlaikyti padeda net ir paprasti kasdieniai dalykai – čiužinys ir pagalvė, yra lengviausias būdas kardinaliai pagerinti miego kokybę. Pasak prekės ženklo vadovės, kur kas sudėtingiau atrasti miegui galimų skirti papildomų valandų.

„Tiesa, Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, žalos sveikatai gali pridaryti tiek per ilga, tiek per trumpa miego trukmė. Miegant 5 val. ir trumpiau arba 9,5 val. ir ilgiau, mirtingumo rizika 5 metų laikotarpyje padidėja net 50 proc. Apie 3,5 metų trunkanti nemiga sukelia tokią pačią mirtingumo riziką kaip ir rūkymas ar arterinė hipertenzija“, – miego trukmės svarbą argumentuoja Gintarė Šerpenskienė.

5 užduotys, kurias atliekate miegodami

 1. Paruošiate organizmą dienos veiklai

Miegant smegenys mažiau reguliuoja kitų organų darbą ir ruošia visą organizmą naujos dienos veiklai: įtvirtina įgūdžius bei išmoktą informaciją, „atsijoja“ nereikalingą, sudėlioja naujus kūrybinius sprendimus.

 1. Reguliuojate hormonų balansą

Miego metu išskiriami augimo, apetitą ir cukraus bei riebalų apykaitą reguliuojantys, lytiniai hormonai. Pastarieji ypatingai svarbūs brendimo metu, vėliau – vaisingumui.

Atlikti tyrimai parodė, jog sergantieji nemiga gana dažnai priauga svorio – sutrinka jų apetitą reguliuojančių hormonų išsiskyrimas.

 1. Stiprinate imunitetą

Geras miegas stiprina imunitetą, greitina sveikimą ir, priešingai, miego trūkumas mažina organizmo atsparumą ligoms, silpnina reakciją į vakcinas.

 1. Rūpinatės širdimi

Gilus miegas ypatingai svarbus širdžiai – jo metu mažėja kraujospūdis, dėl sulėtėjusio ritmo pailsi pati širdis.

 1. Užsiimate psichikos ligų prevencija

Miegas veikia ne tik smegenų darbą, bet ir nervų sistemą. Kokybiško miego stoka ne tik neigiamai veikia žmogaus nuotaiką, bet ir didina psichikos ligų riziką.

 

http://kigu.lt/chalatai/vyriski-chalatai