Naujienos

Kokybiška oro sistema ofisui

Kokia oro sistema ofisui yra kokybiška? Kokie kriterijai keliami kokybiškai sistemai? Ar jūsų biure ji kokybiška? Į šiuos ir daugiau kilusių klausimų galėtų atsakyti oro sistemas ofisuose montuojančių įmonių ekspertai. Pradžiai galima pasakyti, kad pirmi požymiai, esant blogai sistemai, parodo žemą darbuotojų darbo našumą, prastą savijautą, o galbūt net dažni neatvykimai į darbą dėl ligos.

Aukštos kokybės ir efektyvumo oro sistema ofise užtikrina gerą oro cirkuliaciją, darbuotojų darbo efektyvumas nekinta priklausomai nuo sezono. Rudenio metu, kai dar neįjungtas patalpų šildymas, gali kauptis drėgmė. Tokios sąlygos, kai vėsu ir pakankamai drėgmės, puiki terpė augti pelėsiui, kuris yra pavojingas žmogaus sveikatai. Gali prasidėti kvėpavimo takų uždegimai ir dažni kosulio priepuoliai. Kai įjungiamas šildymas, oras išdžiovinamas per daug ir tai vėl atsiliepia darbuotojų sveikatai. Išsausėja akių bei nosies gleivinė, kaupiasi blogi kvapai, tai įtakoja žemą darbo efektyvumą.

Rūpindamiesi patalpų klimatu galite rinktis iš kelių vedinimo sistemų. Jį gali būtį:

  • Natūrali;
  • Priverstine (mechaninė).

Pirmoji, naudojama dar senos statybos pastatuose, šiuolaikiniams statiniams nėra tinkama. Kadangi ji neužtikrina pakankamos oro cirkuliacijos, o dar ir, bandant natūraliai vėdinti patalpas, prarandama taip brangi šiluma.

Lieka rinktis mechaninę vėdinimo sistemą. Tam ekspertų rekomenduojama rinktis kokybišką rekuperatorių ir centralizuotą jos sistemą. Dėl tikslesnio jos pasirinkimo būtina atkreipti dėmesį į kelis svarbius kriterijus:

  • Pagal patalpų plotą nustatyti nominalią oro apykaitą ir oro paskirstymą;
  • Nustatyti, kur pastate bus tiekimo ir šalinamo oro zonas;
  • Angų planavimas orui paimti, pratekėti tarp patalpų bei išmesti;
  • Pasirinkti ortakius;
  • Pasirinkti tinkamiausią rekuperatorių;
  • Kiti svarbūs veiksmai.

Galite turėti kokybišką oro sistemą ofise, jei kreipsitės į, daugiau kaip 10 metų rinkoje dirbančius, Rekuperatorių centro darbuotojus.